Wygodne fryzury na upały

Wakacyjne upały dają się wszystkim we znaki. Szczególnie ciężko mająModny warkocz dziewczyny z długimi i ciężkimi włosami. Nie da się ukryć, że rozpuszczone włosy przy temperaturze powyżej 25°C stają się niewygodne i bardzo kłopotliwe dla ich właścicielki. Lato jednak to też idealna pora roku na eksperymenty z włosami i fryzurami, dlatego zanim znów zaczniesz się męczyć z powodu upałów i długich włosów, poznaj ciekawe pomysły na poradzenie sobie z tym problemem.

Warto sięgnąć do trendów z zeszłego sezonu, które teraz znów są na czasie. Mowa tutaj o warkoczach, które idealnie sprawdzą się podczas letnich upałów. Warkocz można zapleść z boku lub tyłu albo owinąć nim głowę tak, by tworzył naturalną opaskę. Warkocz łatwo można zwinąć w kok, który także przyniesie ulgę podczas gorących dni. Włosy upięte tuż nad karkiem będą sprawiać wrażenie misternie ułożonej i eleganckiej fryzury, która sprawdzi się na wiele okazji. Można też upleść zawsze modnego, niezwykle dziewczęcego i romantycznego kłosa.

Jeśli lubisz eksperymentować, zrób kucyk na czubku głowy i zawiń tak, aby powstał wysoko upięty kok. Można do tego dopasować ciekawą opaskę, ale w przypadku tego uczesania trzeba uważać z dodatkami. Wysoko upięte włosy również są idealną fryzurą na lato, ponieważ unoszą włosy, odsłaniają kark i dzięki spięciu nie dają poczucia ciężkości, które tak bardzo doskwiera w upalne dni. Do takich koków będą pasować chustki na głowę i opaski z materiału chroniące przed słońcem.

Upięte włosy

Jednym z najprostszych sposobów na modną fryzurę na lato jest gładko zaczesany kucyk. Nie ma przy nim za dużo roboty, a efekt może być bardzo pozytywny. Takie uczesanie podkreśla kości policzkowe, wysmukla szyję. Na dodatek jest idealne na upały. Do gładko zaczesanego przodu można dobrać kolorową opaskę lub dwie opaski w różnych kolorach. Będzie pasować także opaska z ciekawą dopinką, np. w kształcie kwiatu lub kokarda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *