Świat nastolatek

Kochane dziewczyny, nasz świat jest bardzo złożony. Składa się z wielu elementów, których faceci nie rozumieją, np. makijaż, kosmetyki czy fryzury. Prawda jest taka, że kobieca natura również jest złożona i dopełnia ją wiele spraw, osób, sytuacji czy miejsc. I, analogicznie, świat nastolatków jest równie wielopłaszczyznowy. Z jednej strony znajduje się kwestia wyglądu, która, bądźmy szczerzy, nie jest najważniejsza, ale jest ważna. Chyba każda kobieta chce wyglądać pięknie i dąży do tego. Nawet jeśli nie interesujesz się modą, nie ciekawią Cię nowinki z wybiegów lub najnowsze trendy, to jednak wejdziesz z ciekawością do ulubionego sklepu i sprawdzisz, czy mają coś nowego i fajnego. I tu wychodzi zainteresowanie ciuchami i modą, nawet jeśli dotyczy to jakiegoś konkretnego stylu. Podobna rzecz ma się z fryzurami, lubimy się od czasu do czasu zmienić, a im jesteśmy starsze, tym częściej szukamy inspiracji, pytamy fryzjerów, stylistów, oglądamy przykładowe fryzury, szukamy czegoś odpowiedniego dla siebie.

Nawet jeśli dziewczyna się nie maluje, to również rozgląda się za kosmetykami: a to pielęgnacyjnymi do włosów lub skóry, a to ochronnymi lub jeszcze innymi. Nie musisz znać się na tuszach do rzęs lub podkładach, ale możesz świetnie dobierać perfumy lub krem do rodzaju cery. A to równie ważna umiejętność. Najważniejsze, aby skóra i ciało były zdrowe. A dodatkowo się z tym wiąże uprawianie sportów i odpowiednie odżywianie, które jest bardzo ważne, zwłaszcza w okresie dojrzewania. I tu wkraczamy na drugą płaszczyznę: świata charakteru, stylu życia, naszego wnętrza i charakteru. Odpowiednia dieta, sport, pasja, zainteresowania są bardzo ważne, bo w pewien sposób określają nas i sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Nie wystarczy raz przejść się na siłownię, ale można za to codziennie wychodzić na kilkunastominutowy spacer, zamiast czekolady zjeść jabłko lub jogurt, a zamiast nudnego serialu, który oglądamy z nudów, a nie dlatego, że go lubimy, przeczytać ciekawą książkę lub obejrzeć równie interesujący film.

Oprócz tego istnieje jeszcze bardzo ważna sfera w naszym życiu, mianowicie sfera młodzieńczej miłości i nastoletniej przyjaźni. Bez nich człowiek jest samotny i smutny. Nikt z nas nie jest samotną wyspą, ale częścią wielkiego lądu, dlatego nie ma sensu się odcinać od innych, bezsensownie buntować i obrażać ludzi, bo w najgorszych momentach życia, to właśnie przyjaciele i rodzina wyciągną pomocną dłoń i pomogą wstać na nogi. Z pewnością wiele razy miewałaś ciężkie chwile z różnych powodów i potrzebowałaś kogoś bliskiego, dlatego o przyjaźnie i miłość trzeba dbać i je pielęgnować.