Skuteczna depilacja latem

 

Domowa depilacjaWraz z nadejściem lata, panie odsłaniają więcej ciała, pokazując się w kusych sukieneczkach, szortach, topach czy skąpych strojach kąpielowych. Aby wyglądać zjawisko, muszą także dbać o piękną, gładką skórę, ponieważ depilacja podczas upalnych dni jest obowiązkowych zabiegiem kosmetycznym.

Jakie metody depilacji są najskuteczniejsze?

Oczywiście, latem warto sięgnąć po plastry woskowe, dzięki który efekt idealnie gładkiej skóry utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Jednakże ta metody jest dosyć bolesna, gdyż włoski odrywane są w przeciwnym kierunku ich wzrostu, ale z drugiej strony warto chyba trochę pocierpieć dla urody.

Golenie nóg latem

Oprócz tego, równie skuteczna jest depilacja cukrowa, która w naszym kraju jest mało znana i jest uznawana jeszcze za dosyć innowacyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Warto się na nią zdecydować, gdyż jest niesamowicie skuteczna, a co najważniejsze prawie bezbolesna.

Ponadto, wymierne rezultaty przynosi depilator, który usuwa włoski wraz z cebulkami. Niestety, delikatnie mówiąc, ta metoda pozbywania się niepożądanych włosków jest okropnie bolesna, a więc niewiele pań się na nią decyduje.

Warto wspomnieć o tym, że najłatwiej i bezboleśnie możemy pozbyć się owłosienia za pomocą maszynki jednorazowej, ale nie jest ona preferowana podczas tej pory roku, gdyż włoski odrastają po 2-3 dniach. Oprócz tego istnieje ryzyko zacięcia się, a wszelkie rany wyglądają bardzo nieestetycznie. Poza tym, dostępne są jeszcze kremy do depilacji, których efekty równie są krótkoterminowe, a poza tym mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Jak dbać o naskórek po depilacji?

Przede wszystkim, ogromną rolę odgrywa odpowiednie nawilżenie skóry, w tym celu najlepiej używać odpowiednich balsamów i olejków do ciała. Natomiast w przypadku podrażnień trzeba stosować kosmetyki, które złagodzą ich skutki. Należy też podkreślić to, że na rynku istnieje wiele preparatów, które spowalniają odrastanie włosków, w ich przypadku warto postawić na sprawdzone marki. Ponadto wskazany jest peeling skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *