Kosmetyki

Młode dziewczyny mają zupełnie inny rodzaj skóry i cery niż kobiety w pełni dojrzałe. Dlatego buszując po sklepach z kosmetykami musimy rozglądać się za kosmetykami idealnie dobranymi do naszych potrzeb. Warto wypróbować linie kosmetyków typu: Young, Under 20 itp. Twarz należy codziennie rano i wieczorem przemywać, aby zapobiec osadzania się brudu i powstawaniu wyprysków. Najlepiej stosować krem nawilżający, natomiast jeśli skóra twarzy jest skłonna do przetłuszczania się, warto rozejrzeć się za odpowiednim kremem matującym.

Młodzi ludzie, zwłaszcza w okresie dojrzewania, mają kompleksy związane z włosami i wyglądem w ogóle. Im bardziej będziemy o siebie dbać, tym tych kompleksów będzie ubywać. I nie mam tu na myśli nakładania na siebie tonów makijażu, ale po prostu stosowania odpowiednich kosmetyków tak, aby zawsze wyglądać i czuć się świeżo i atrakcyjnie. Zaufany fryzjer z pewnością ułoży nam super fryzurę, w której będziemy wyglądać pięknie. Ważna jest również pielęgnacja włosów: oprócz szamponu, który powinien być dopasowany do naszego rodzaju włosów, powinnyśmy stosować również odżywkę, choćby po to, żeby włosy się nie elektryzowały, końcówki nie rozdwajały, a włosy zyskały blask i stały się mocne. Warto zainwestować w maseczki do włosów (ok. 10-20 zł), stosuje się je co 3-5 dni po każdym myciu włosów. Pielęgnują i regenerują włosy profesjonalnie i bezpiecznie. Często z maseczkami producenci dodają serum do zniszczonych włosów. Wystarczy niewielką ilość wmasować w końcówki włosów i w ich zniszczoną część i efekt gwarantowany. Po myciu, wysuszeniu i ułożeniu włosów, dobrze jest wetrzeć w nie niewielką ilość jedwabiu do włosów. Dobrze stosować ochronę na włosy, zwłaszcza jeśli często używamy suszarki, prostownicy lub lokówki. Włosy nie lubią wysokich temperatur, więc musimy zadbać o ich ochronę przed tego typu zabiegami.

Jeśli lubimy się malować, kupujmy zawsze sprawdzone kosmetyki. Tusze do rzęs bywają drogie, ale w tym wypadku cena właściwie zawsze idzie w parze z jakością i długością stosowania, więc naprawdę warto zainwestować. Podobnie z kremami, pudrem lub cieniem do powiek. Pamiętajmy, że nakładanie na młodą cerę mnóstwa podkładu naprawdę nie ma najmniejszego sensu. Dodajemy sobie lat i niszczymy skórę twarzy, której potem nie pomogą najdroższe kremy przeciwzmarszczkowe. Na imprezę – malujmy się wyraziście, ale na szkołę lub randkę – delikatnie, dziewczęco. Nie ma sensu postarzać się na siłę. Bo za kilkanaście lat, będziemy chciały za wszelką cenę wyglądać młodziej.