Jak utrwalić opaleniznę?

Piękna czekoladowa opalenizna

Większość pań marzy o tym, by po powrocie z wakacji móc zaprezentować wszystkim dookoła swoje równomiernie opalone ciało. Ale należy pamiętać o tym, że aby uzyskać piękny odcień opalenizny, koniecznie trzeba przed wylegiwaniem na słońcu stosować kremy i olejki z filtrem, dzięki którym chronimy także naszą skórę.

Jeśli chcemy, aby utrzymywała się ona przez dłuższy czas, musimy poddać nasze ciało odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, które pomogą w zregenerowaniu się skóry wysuszonej przez promienie słoneczne, tak aby wyglądała ona pięknie i zdrowo przez długi okres.

A oto kilka sposobów pozwalających na utrwalenie opalenizny.

Po pierwsze, bardzo ważne jest to, aby po opalaniu usunąć martwy naskórek, dzięki czemu unikniemy nierównomiernych plam na skórze i zapobiegniemy jej łuszczeniu. W tym celu najlepiej jest stosować peeling gruboziarnisty w kremie, który nie naruszy jej koloru.

Jak się opalać?

Poza tym, aby uniknąć wysuszenia skóry, koniecznie trzeba ją nawilżyć za pomocą balsamu lub olejku, najlepiej zawierającego masło kakaowe, gdyż przywraca jej elastyczność i jędrność. Oczywiście stosujemy je na noc, gdyż przynoszą one ukojenie skórze i przywracają jej odpowiedni poziom wody.

Warto też wiedzieć o tym, że utrwalaniu opalenizny sprzyja karotyna, a więc mile widziane jest spożywanie świeżej marchewki bądź soków marchewkowych, najlepiej w dużych ilościach.

Oprócz tego, zawsze możemy jeszcze skorzystać z kremów bronzujących lub z solarium, ale nie należy z nimi przesadzać, gdyż wtedy opalenizna będzie posiadała nienaturalny, pomarańczowy kolor, co może wywołać efekt komiczny. Bez dwóch zdań, o wiele zdrowsze jest spędzenie godziny na pełnym słońcu niż dziesięciu minut w solarium.

Na koniec, warto jeszcze wspomnieć o tym, że piękną opaleniznę podkreślają białe kreacje, zwłaszcza gdy ciało natrzemy oliwką.

A, więc jeśli chcemy, aby nasza opalenizna utrzymywała się przed dłuższy czas, musimy wcielić w życie powyższe rady, a efekt naszych działań będzie zadawalający.