Jak pielęgnować skórę latem?

zdrowa cera

Lato to pora roku, podczas której panie, zarówno te starsze jak i młode dziewczęta, uwielbiają opalać się oraz chętnie pokazują swoją piękną, czekoladą skórę. Jednak trzeba pamiętać także o tym, że wielogodzinne wylegiwanie na słońcu, oprócz tego że jest przyjemne, może przynieść katastrofalne skutki.

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że promienie słoneczne są szkodliwe dla naszego zdrowia, zwłaszcza w nadmiarze, dlatego nie możemy zapomnieć o właściwej pielęgnacji skóry, jeśli chcemy, aby wyglądała ona na zdrową i zadbaną.
Jakie są zasady pięknej skóry podczas letnich upałów?piekna opalenizna Podstawą cudnego wyglądu jest włąściwe nawilżenie skóry, także w przypadku cery tłustej i mieszanej. Jeśli brakuje jej wody, jest ona sucha, szorstka, nieprzyjemna w dotyku, co może też prowadzić do powstawania zmarszczek. Dlatego bardzo ważne jest to, aby podczas letnich upałów pić co najmniej 2-3 litrów wody.

Poza tym, należy stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające. Oczywiście, krem do twarzy trzeba dobrać do rodzaju skóry i stosować go rano i wieczorem. Warto także sięgnąć po tonik, a także co najmniej raz w tygodniu stosować maseczkę nawilżającą. Można też zamiast tradycyjnego mydła użyć żelu do kąpieli. Dobrze jest także nakładać przynajmniej raz dziennie balsam na całe ciało.

 

Trzeba także podkreślić to, że nie można przesadzać z kąpielami słonecznymi, gdyż to może prowadzić do chorób skóry i przyspiesza proces starzenia się. Obowiązkowo podczas opalania stosujemy kremy z filtrem. Ważną rolę odgrywa także pielęgnacja skóry po zakończonym opalaniu, w tym celu dobrze jest stosować preparaty zawierające liczne składniki nawilżające naskórek.

Niedopuszczalne jest także spacerowanie boso w miejscach publicznych bądź branie prysznica np. w pensjonacie czy na kąpielisku bez odpowiedniego obuwia, gdyż może to skutkować grzybicą.

A, więc jeśli będziesz pamiętać o tych, kilku prostych zasadach, Twoja skóra będzie wyglądać rewelacyjnie także latem.