Fryzury młodzieżowe

dwa podstawowe cięcia włosów u kobiet: długie i krótkie. Jak łatwo się domyślić, obcięcie na krótko to tzw. fryzura na chłopaka, a cięcie długie to włosy przynajmniej do ramion. Za półdługie uważa się długość mniej więcej do połowy szyi, za ucho. Jak najlepiej dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Jeśli buzia jest okrągła, z pewnością wydłużą ją długie proste włosy, a jeśli chcemy, aby nasza głowa wydawała się większa, to albo ściąć na krótko, albo postawić na burzę loków lub włosy falowane. Tak, tak, wiem, że każda z nas ma inny rodzaj włosów i nie zawsze są one takie jakie byśmy chciały. Jedna marzy o lokach, a ma włosy proste jak drut. Inna dziewczyna, z włosami falowanymi będzie robić wszystko, aby włosy były prościutkie.

Zanim przejdziemy do rodzajów fryzur, na początku trzeba zaznaczyć, że bardzo ważna jest pielęgnacja włosów odpowiednimi kosmetykami. Czasami trzeba spróbować wielu różnych linii, aby odkryć szampon i odżywkę, które pasują do konkretnego rodzaju włosów.

Osoby z falowanymi włosami zawsze stają przed dylematem: prostować czy nie prostować? Oto jest pytanie. Jeśli bardzo chcemy mieć prostą fryzurę, najlepiej oczywiście użyć prostownicy. Zawsze, gdy używamy suszarki, prostownicy lub lokówki, wcześniej musimy włosy zabezpieczyć przed gorącem. Jeśli chodzi o prostowanie, to mi.in. Syoss, Nivea, Fructis i wiele innych słynnych marek wydało linię kosmetyków chroniących włosy przed prostownicą. Jeśli wolimy zostawić falowane, najlepiej podkreślić linię loczków. Po umyciu włosów należy wetrzeć w mokre włosy piankę lub żel ugniatając delikatnie włosy i zostawić, aby same wyschły. Jeżeli efekt nie będzie zadowalający, spróbujcie zmienić piankę lub żel, bo może się okazać, że to tylko kwestia dobrania odpowiedniego kosmetyku.

Dziewczyny, które uprawiają sporty, często stawiają na krótkie włosy. Wydawać by się mogło, że to łatwa w pielęgnacji fryzura. Nic bardziej mylnego. Jeśli jesteśmy posiadaczkami bardzo krótkich włosków, na tzw. zapałkę, to faktycznie problemów jest mało, ale jeżeli mamy nieco dłuższą fryzurę, delikatnie zaczesaną na jedną stronę, to pielęgnacja jest już bardziej skomplikowana. Należy używać odpowiedniego żelu do krótkich włosów, lakieru lub pianki, jeśli chcemy stawiać włosy z tyłu. Jeżeli lubimy bawić się krótkimi włosami, stawiać je i zaczesywać na różne strony: pamiętajmy o użyciu odpowiednich odżywek. Długie włosy wymagają pielęgnacji pod kątem łamania, wypadania i rozdwajania końcówek (pomoże serum, jedwab do włosów lub maseczka na włosy), natomiast krótkie przede wszystkim pod kątem łamliwości, zwłaszcza jeśli lubimy na nich eksperymentować.