Jak dbać o linię latem?

Wakacje coraz bliżej i niezależnie od tego, gdzie planujesz je spędzić, chcesz Wakacyjna dietawyglądać i czuć się wyśmienicie. Zaraz na wstępie trzeba jasno powiedzieć: nie istnieje dieta cud. Nie ma takiej diety, która w tydzień sprawi, że zyskasz idealną figurę. Jest za to kilka sposobów, dzięki którym Twoje samopoczucie, kondycja i sylwetka mogą się poprawić. Wymaga to jednak samozaparcia i zaangażowania.

Pij dużo wody. Zrezygnuj ze słodyczy na rzecz owoców i warzyw. W lecie często nawet nie mamy ochoty na słodkie i „ciężkie” czekolady, dlatego tym lepiej zamiast z nich zjeść soczyste owoce, które łagodzą pragnienie. Przerzuć się na lekkie i mniej kaloryczne płatki śniadaniowe, jogurty, ciemne pieczywo itp. Nie tylko zapewnisz sobie energię na cały dzień, ale przede wszystkim będziesz jadać zdrowe produkty.

Co jeść żeby nie przytyć?Zacznij się ruszać. Wakacje to idealna pora na wyjście z domu: jogging, jazda na rowerze, basen, tenis, kąpieliska, nordic walking, spacery… Możesz namówić kilku znajomych i pójść na pobliskie boisko pograć w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę nożną. Świetna zabawa gwarantowana, a do tego zapewni ruch fizyczny, dzięki któremu pozbędziesz się kilku nadprogramowych kilogramów.

Namów na dietę przyjaciółkę lub koleżankę. We dwójkę łatwiej jest sobie radzić z pokusami i się nawzajem motywować. Razem można uprawiać sport, dzięki czemu czas szybciej zlatuje, a przy okazji można poplotkować i spędzić wspólnie czas.

Jeśli wyjeżdżasz gdzieś na wakacje, zrezygnuj podczas wyjazdu z kalorycznych potraw, słodyczy, jedzenia typu fast food. Staraj się jeść więcej ryb (szczególnie nad morzem), warzyw, owoców (np. na wsi), pić dużo wody (na wyjazdy zabieraj niegazowaną wodę mineralną zamiast soków lub słodkich napojów gazowanych), ruszaj się. Zamiast wsiadać w autobus lub tramwaj, wyjdź wcześniej z domu i zrób sobie spacer. Wszystko to będzie miało pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, a co najważniejsze, poczujesz się znacznie lepiej.